• Rozlúčka s kolegami

• 30. júna 2022 naposledy zazvonil školský zvonec pani riaditeľke Mgr. Tatiane Kapraľovej. Hoci odchádza do zaslúženého dôchodku, stopy jej práce pretrvajú. Zostáva súčasťou dôležitej histórie našej školy a isto aj mnohých osudov. Viac ako štyridsať rokov sa venovala výchove a vzdelaniu detí. 23 rokov v riadiacej funkcii svojím úsilím zveľaďovala a posúvala stakčínsku školu vpred. Všetko má svoj čas a pre nový koniec je vždy nový začiatok.

Milá pani riaditeľka,

prajeme Vám ešte veľa krásnych rokov v kruhu rodiny a priateľov. Pevné zdravie, Božie požehnanie, veľa lásky a šťastia. ĎAKUJEME.

Poďakovanie patrí aj ďalším kolegom, ktorí odchádzajú do dôchodku. Pani učiteľke PhDr. Márii Kirňakovej, pánovi Mgr. Jánovi Gliganičovi, CSc. a nášmu školníkovi Alexejovi Timkovi. Z celého srdca Vám želáme pevné zdravie, veľa radosti, šťastia, pohody, lásky, úspechov v osobnom i pracovnom živote.

• Literárne talenty 2022

• Vihorlatská knižnica v Humennom po ročnej prestávke zorganizovala 41. ročník súťaže neprofesionálnych literárnych tvorcov z regiónu Humenné, Snina a Medzilaborce – Literárne talenty 2022. Do aktuálneho ročníka bolo zapojených 117 autorov a autoriek všetkých vekových kategórií, ktorí spolu odoslali 169 prác z poézie a prózy. Úspešní autori si v stredu 29. júna 2022 na slávnostnom stretnutí v prítomnosti porotcov prevzali diplomy i knižné ceny. Medzi ocenenými boli aj dve žiačky 3. ročníka, ktoré pracovali pod vedením Mgr. Jany Morongovej. Alici Štofirovej Bianke Varchoľakovej porotcovia udelili čestné uznanie v 1. kategórii za ich básne KnižnicaMiško.

• Činoherno-hudobné predstavenie

• Činoherno-hudobné predstavenie s prvkami detského muzikálu PSÍČKOVO alebo  PES JE NAJLEPŠÍ  PRIATEĽ ČLOVEKA: AJ MY  JEHO? v podaní profesionálnych hercov Divadla J. Záborského v Prešove (štyria herci) účinkujúcich v Kultúrnom dome v Stakčíne dňa 29.06.2022 potešilo škôlkarov, mladších i starších žiakov ZŠ. Pôsobivo stvárnený príbeh rozprával o tom, že aj psíci sú len „ľudia“. Ich psí život sa veľmi často podobá nášmu. Sú v ňom radosti, starosti aj nespravodlivosti. Detský divák zistil, ako majú zvieratká rady ľudí  a tí sa k nim často nepekne správajú. Do popredia sa dostali ľudské aktuálne témy, že nie farba srsti (pleti) je rozhodujúca pri voľbe kamaráta, ale dôležitá je vzájomná súdržnosť, pomoc, ochota aj motív obetavosti a starostlivosti o slabšieho jednotlivca. Témy boli podané hravou, úsmevnou a nevtieravou formou umocnenou výstižnými, vtipnými a originálnymi pesničkami.