• Enviroprojekt 2006

• Fauna a flóra NP Poloniny

Obec Stakčín je súčasťou NP Poloniny a od roku 2005 Správa NP Poloniny sídli v našej obci. Je preto paradoxné, že mnohí žiaci našej školy majú málo vedomostí o NP a mnohí ho ani nenavštívili. Preto cieľom projektu bolo nielen  poznávanie NP Poloniny a rozšírenie poznatkov žiakov o NP, ale aj praktická ochrana prírody (čistenie turistického chodníka v NP Poloniny, spájajúceho tri drevené kostolíky medzi obcami Ruský Potok, Uličské Krivé a Topoľa) a pestovanie pozitívneho vzťahu detí k prírode. Náš projekt bol vybraný a z MŠ SR nám boli pridelené finančné prostriedky v programe Enviroprojekt vo výške 72 000,- Sk.

Realizované aktivity:

Aktivita č. 1      Chránené rastliny a živočíchy NP Poloniny

Aktivita č. 2      NP Poloniny v 101 otázkach a odpovediach

Aktivita č. 3      Čistenie modrého turistického chodníka v NP Poloniny

Aktivita č. 4      Drevená architektúra na území NP Poloniny

Subjekty, organizácie, inštitúcie, s ktorými sme v rámci projektu spolupracovali

ZŠ s MŠ Stakčín v rámci projektu spolupracovala aj s inými subjektami a inštitúciami. Obec Stakčín – Obecný úrad  Stakčín poskytol v rámci spolufinancovania z iných zdrojov  dotáciu vo výške 10%  nákladov /t.j. dotáciu vo výške 7 500,- Sk/. Správa NP Poloniny zabezpečila lektorov a sprievodcovské služby počas exkurzií po území NP Poloniny a priestory Informačného strediska v Novej Sedlici pri plnení aktivity č. 1 a 2. Pri poslednej aktivite č. 4  pod názvom Drevená architektúra na území NP Poloniny v októbri 2006  naša škola spolupracovala aj s obecnými úradmi a farskými úradmi v obciach Jalová, Topoľa, Uličské Krivé a Ruský Potok, ktoré nám umožnili prehliadku drevených kostolíkov v spomínaných obciach.