Linky

Sobota 19. 1. 2019

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

• Duchovný koncert je tradičným vyvrcholením vianočných sviatkov v našej obci. Toho roku sa konal 13. januára 2019 v Kultúrnom dome v Stakčíne. V takmer dvojhodinovom programe účinkovali aj žiaci našej školy. Recitovali vianočné básne, spievali koledy i vianočné piesne, vystupovali vo vianočnom príbehu a zahrali divadielko o tom, ako sa z čertíka stal anjel. Pestrým programom spríjemnili obyvateľom našej obce rusnácke silvestrovské popoludnie.

• Výtvarná súťaž

Spoločnosť Fúra s. r. o. poskytuje služby v oblasti komplexného nakladania s odpadmi v mestách a obciach Prešovského, Košického a časti Banskobystrického kraja. Pre žiakov základných škôl vyhlásila na začiatku septembra 2018 súťaž v kreslení na tému Odpad v našej obci očami detí. Medzi štyridsiatimi ocenenými žiakmi ja aj žiačka 6. ročníka našej školy Sabina Rosičová. Jej súťažná výtvarná práca je zverejnená v kalendári Fúra s. r. o. na rok 2019. Gratulujeme!

• Vianoce sú pred dverami...

To, že sa blížia Vianoce, sme cítili po celý čas v piatok 21. decembra 2018. Pre žiakov 1. až 5. ročníka pripravila zástupkyňa školy Iveta Piteľová vianočné divadielko, v ktorom vystupovali žiaci 9. A triedy. Na záver predstavenia prišiel aj Mikuláš a všetkých „divákov“ obdaroval sladkými balíčkami. Ani starší žiaci neobišli naprázdno. Tým odovzdali mikulášske darčeky triedni učitelia v triedach. Po druhej vyučovacej hodine sme zavítali do gréckokatolíckeho chrámu v našej obci. Tam sa nám predstavili naši žiaci s vianočným príbehom o narodení Ježiška, ktorý s nimi nacvičil pán Peter Demjanovič s manželkou. Vystúpenie žiakov bolo sprevádzané podmanivým spevom vianočných piesní, ktoré roztápali srdcia nás všetkých. Šťastné a veselé Vianoce!

• Kúpiť a podpísať. Tak vyzerá v mnohých prípadoch vianočný pozdrav. A to už mnohí ani nekupujú pohľadnice, ale pohodlne skopírujú prvú vianočnú sms, ktorá im príde, a posielajú ju všade navôkol. Naši žiaci 1. stupňa to však nerobia. V pondelok 17. decembra 2018 po vyučovaní sa zišli v dvoch triedach na prízemí školy, aby zhotovili vlastné vianočné pozdravy pre tých, ktorých majú radi a chcú ich na Vianoce potešiť. Predvianočnú atmosféru tvorivých dielní sprevádzali melódie vianočných piesní.

• Vianočné pozdravy

V tohoročnom projekte Záložka do knihy spája školy sme získali nových priateľov – učiteľov a žiakov zo Základnej školy Vlčnov v Českej republike. Keďže sa blížia Vianoce, sviatky rodiny, priateľstva, radosti a pokoja, rozhodli sme sa našich českých kamarátov pozdraviť. Vytvorili sme pre nich rôzne vianočné pozdravy a s prianím krásnych a požehnaných vianočných sviatkov sme ich v stredu 12. decembra 2018 odoslali do Čiech. Veríme, že sa potešili.