Štvrtok 21. 6. 2018

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

• Trasa valašskej kultúry je jedným z projektov slovensko-poľského programu Interreg. Jeho cieľom je aktívna ochrana a propagácia kultúrno-prírodného potenciálu Karpát vytvorením medzinárodnej kultúrnej trasy. V rámci tohto projektu 49 žiakov 2. až 4. ročníka navštívilo dňa 12. júna 2018 Múzeum ukrajinsko-rusínskej kultúry vo Svidníku. Žiaci si prezreli kultúrno-historickú a národopisnú expozíciu v prírode, počas ktorých ich sprevádzali odborní lektori. Cestou naspäť sa zastavili v Dráčiku v Humennom, aby z výletu, nedajbože, neprišli s prázdnymi rukami. V Kamenici nad Cirochou si ešte pochutnali na zmrzline a šťastní a veselí sa vrátili domov.

• Toho roku sa v literárnych súťažiach darí najmä mladším žiakom. Aj v regionálnej súťaži neprofesionálnych literárnych tvorcov pod názvom Literárne talenty, ktorú už 38 rokov organizuje Vihorlatská knižnica v Humennom, získali ocenenia dvaja žiaci 1. stupňa. V I. kategórii v próze sa literárna práca Terezy Voharovej, žiačky 4. B triedy, umiestnila na 3. mieste. V tej istej vekovej kategórii v poézii získal žiak 4. A triedy Daniel Verbický čestné uznanie. Ceny im boli odovzdané na slávnostnom vyhodnotení tejto súťaže dňa 15. júna 2018 vo Vihorlatskej knižnici v Humennom. Ku gratulácii sa pripájame aj my.

• Už po štvrtýkrát navštívili naši deviataci koncentračné tábory Osvienčim a Brezinka v Poľsku. V ostatných troch rokoch je to hlavne vďaka Detskej organizácii Fénix Poloniny, ktorá túto akciu organizuje pod názvom Holokaust – nezabudneme. Desiati naši žiaci s pani učiteľkou Lenkou Holotovou zavítali vo štvrtok 7. júna 2018 aj do Wadovíc, rodného mesta Jána Pavla II. Druhý deň strávili v Energylandii, najväčšom zábavnom parku strednej Európy. V sobotu 9. júna 2018 navštívili Krakov, prezreli si srdce poľskej histórie hrad Wawel a absolvovali prehliadku jednej z najstarších soľných baní na svete Wieliczky. Domov prišli neskutočne unavení (ani sa nečudujeme!), ale vraj bolo perfektne. Tak potom je všetko v poriadku.

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do okresnej žiackej šachovej ligy. Dňa 23. mája 2018 sa v priestoroch spoločenskej sály Domu kultúry v Snine odohralo jej záverečné ôsme kolo. Našu školu počas celého roka reprezentovali títo piati žiaci: Katarína Fedorková (6. ročník), Vanesa Kotusová (7. ročník), Peter Fedorko (7. ročník), Michal Harvan (7. ročník), Martin Kapraľ (7. ročník). Vo všetkých kolách sa najviac darilo Michalovi Harvanovi, ktorý sa umiestnil na peknom 3. mieste. Katarína Fedorková obsadila 5. miesto a Vanesa Kotusová skončila na 6. mieste. Blahoželáme!

• Aj v tomto školskom roku bol 1. jún slnečný a teplý, preto sme pre naše deti pri príležitosti ich sviatku zorganizovali zase zaujímavé aktivity v okolí školy. V obecnom parku sa vyšantili mladší žiaci. Triedne učiteľky pre nich pripravili zábavné súťaže, v ktorých vôbec nešlo o to, kto bude víťazom. Žiaci druhého stupňa sa zabávali na školskom ihrisku. Aj pre nich boli pripravené rôzne disciplíny, ktoré si všetci patrične vychutnali. Cez oddychovú prestávku dostali žiaci sladké balíčky, zakúpené z rodičovského fondu, a „oslavovalo sa“ ďalej. Na multifunkčnom ihrisku sa hral futbalový turnaj, v telocvični bedminton, v spoločenskej miestnosti stolnotenisový a šachový turnaj. Obed pre všetkých žiakov zabezpečil opäť Obecný úrad v Stakčíne a my veľmi pekne ďakujeme. Naše poďakovanie patrí aj pani kuchárkam a pani upratovačkám, ktoré sa postarali o jedlo a o pitný režim žiakov. Oslavy MDD mali pokračovať po obede diskotékou, ale bolo veľmi horúco a deti už toho mali dosť. Hovorí sa, že v najlepšom treba vedieť prestať. A pokiaľ ide o zdravie našich detí, platí to dvojnásobne!