Piatok 19. 10. 2018

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

• V piatok 12. októbra 2018 v popoludňajších hodinách navštívili dve žiačky 5. ročníka s dvomi pani učiteľkami najstaršieho občana našej obce pána Mikuláša Kapraľa. V rámci Mesiaca úcty k starším a zároveň pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR mu v mene všetkých žiakov a pedagógov našej školy odovzdali pohár s titulom Najstarší občan obce Stakčín a vlastnoručne zhotovený pozdrav s vyznaním úcty a prianím všetkého dobrého. K tomu pridali sladké prekvapenie, pár milých slov a vrúcne objatie. Pánovi Kapraľovi aj prostredníctvom stránky našej školy želáme, aby čas, ktorý má ešte pred sebou, prežil obklopený láskou, úctou a pozornosťou svojich najbližších.

• Od stromu k zošitu

Od stromu k zošitu je názov nového projektu, ktorý začiatkom roka 2018 vyhlásil štátny podnik Lesy SR. Cieľom projektu bolo zapojiť žiakov základných škôl do procesu navrhovania dizajnových zošitov a zároveň pripomenutie dreva ako jedinečnej obnoviteľnej suroviny, ktorá sprevádza človeka po celý jeho život. Zástupkyňa školy Iveta Piteľová zapojila do projektu žiakov terajšieho 7. ročníka. Ich úlohou bolo vytvoriť výtvarné návrhy obalov na zošity s lesnou alebo lesníckou tematikou. Začiatkom októbra 2018 nám organizátori poďakovali za zapojenie sa do projektu a doručili do školy 200 linkovaných zošitov vo formáte A5 v dvoch typoch 523 EKO a 524 EKO. Ďakujeme aj my!

• Jesenná súťaž

Zas je tu jeseň, hrá sa s farbami. V záhradkách dozrievajú tekvice, ktoré sa priam núkajú na tvorbu rôznych umeleckých diel. A ako po iné roky, aj teraz sa na našej škole uskutočnila súťaž O najkrajšiu a najväčšiu dyňu. Okrem klasicky vyrezávaných tekvicových strašidiel vytvorili naše deti so svojimi rodičmi aj rôzne zaujímavé postavičky. Do súťaže sa zapojilo 23 žiakov, ktorí boli rozdelení do štyroch kategórií. Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo dňa 10. októbra 2018 počas veľkej prestávky a každý zúčastnený žiak bol odmenený sladkým balíčkom s prekvapením. Tekvice boli vystavené najskôr na dolnej chodbe školy, neskôr boli umiestnené v areáli školy.

• V dňoch 23. septembra až 7. októbra 2018 prebiehal v Galérii Andrej Smolák v Snine 25. ročník Medzinárodného výtvarného festivalu Snina 2018. Na toto podujatie zavítali vo štvrtok 4. októbra 2018 v popoludňajších hodinách aj naši tretiaci a štvrtáci so svojimi triednymi učiteľkami. Navštívili galériu, pozorovali umelcov z rôznych krajín pri tvorbe výtvarných diel a nakoniec ako správni priaznivci a milovníci umenia skončili v cukrárni Cyprián.

• Na starom ihrisku v Snine sa dňa 4. októbra 2018 konalo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok základných škôl. Zúčastnili sa na ňom aj šiesti žiaci našej školy: Timea Zubaľová (6. ročník), Rebeka Kerekaničová (7. ročník), Andrea Mandzáková (8. ročník), Ladislav Mitro (8. ročník), Matúš Šuťak (9. A) a Dávid Salák (9. B). V hodnotení jednotlivcov sa našim bežcom zabodovať nepodarilo, ale v celkovom hodnotení družstiev sa naši chlapci umiestnili na 4. mieste. Gratulujeme!