• Vnútorný poriadok ŠKD

•     V N Ú T O R N Ý    P O R I A D O K

ŠKOLSKÉHO KLUBU DETÍ

1. R i a d e n i e   a   o r g a n i z á c i a    Š K D
          • Školský klub detí riadi riaditeľ školy.
          • Výchovno-vzdelávaciu činnosť organizuje vychovávateľ.
          • Riaditeľ školy určuje počet oddelení podľa počtu prihlásených žiakov na pravidelnú dochádzku.
          • V oddelení ŠKD môže byť zapísaných najmenej 15 a najviac 25 trvalo dochádzajúcich žiakov na celý čas pobytu v ŠKD.

1. P r e v á d z k a  Š K D
          • Školský klub je v prevádzke spravidla celý školský rok, okrem dní pracovného pokoja a štátnych sviatkov denne od 11,00 hod. do 16,00 hod.
          • Počas školských prázdnin prevádzka v ŠKD nie je.

1.  Z a r a ď o v a n i e    ž i a k o v
          •  Žiaci sa do ŠKD zaraďujú vždy na jeden školský rok, na základe písomnej prihlášky podanej zákonnými zástupcami.
          • O zaradení do ŠKD rozhoduje riaditeľ školy.
          • Do ŠKD sa prednostne zaraďujú žiaci na pravidelnú dochádzku, ktorých rodičia sú zamestnaní.
          • Zaraďujú sa do oddelení podľa veku a do záujmových útvarov podľa osobného záujmu o jednotlivé činnosti.

1. V ý c h o v n o - v z d e l á v a c i a č i n n o s ť
          • Výchovno-vzdelávacia činnosť v ŠKD je zameraná na činnosť oddychového, rekreačného a záujmového charakteru a na prípravu na vyučovanie, ktorá sa uskutočňuje v oddeleniach ŠKD.
          • Záujmová činnosť sa uskutočňuje spravidla v záujmových útvaroch príležitostného, krátkodobého charakteru.
          • V oblasti rekreačného charakteru – vychádzkami, športom a cvičením umožniť žiakom čo najviac voľného času stráviť pohybom na čerstvom vzduchu a takto sa starať o dobrý telesný rozvoj žiakov.
          • V čase určenom na prípravu na vyučovanie si žiaci podľa pokynov starostlivo vypracujú úlohy, opakujú učivo.
          • V rámci činnosti v ŠKD sa organizujú rôzne kultúrne a iné podujatia. Vstupné hradia rodičia.
          • Súčasťou výchovno-vzdelávacej činnosti je aj stravovanie žiakov. Žiaci prichádzajú do jedálne čistí, slušne sa správajú a správne stolujú. Po skončení obeda celé oddelenie odchádza z jedálne spoločne.
          • Na záujmovú a rekreačnú činnosť v ŠKD sa môže využívať aj špeciálna učebňa, dielňa, ihrisko a iné objekty školy.

1. D o c h á d z k a    ž i a k o v
          • Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí, prípadne záujmovú činnosť mimo ŠKD uvedie rodič na zápisnom lístku. Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje rodič písomne.
          • Aby sa nenarúšala výchovno-vzdelávacia činnosť, žiak môže byť /ak to nie je na zápisnom lístku uvedené/ z ŠKD uvoľnený len na základe písomného oznámenia rodičov po naobedovaní. Inak až od 15,00 hod.
          • Žiaka možno v priebehu školského roka prihlásiť a odhlásiť z ŠKD vždy 3 dni pred ukončením mesiaca.

1. S t a r o s t l i v o s ť  o   z d r a v i e  a   b e z p e č n o s ť   ž i a k o v
          • Za bezpečnosť žiakov počas ich celého pobytu v ŠKD zodpovedá príslušná p. vychovávateľka.
          • Prechod žiakov do ŠK v rámci školy zabezpečuje vychovávateľka.
          • Počas konania popoludňajšieho vyučovania – nepovinných predmetov i náboženstva, vyučujúci preberajúci detí od vychovávateľky do svojej zodpovednosti a po skončení podľa dohody s rodičom, dieťa uvoľňujú domov, alebo odovzdávajú vychovávateľke.
          • Pri hrách a iných činnostiach je vychovávateľka povinná poučiť žiakov o bezpečnosti.
          • Pri činnostiach organizovaných mimo objektu ŠKD môže mať vychovávateľka najviac 25 detí.
          • V prípade úrazu poskytne vychovávateľka prvú pomoc, oznámi ho vedeniu školy a napíše o ňom záznam.
          • Nosenie drahých a nebezpečných predmetov do ŠKD je zakázané.
          • Dieťa musí mať počas pobytu v ŠKD prezuvky. Žiaci musia mať svoje osobné veci/vrchné ošatenie, prezuvky, topánky/ označené , pre prípad odcudzenia.
          • Straty z priestorov ŠKD u poisteného žiaka vybavuje vychovávateľka v spolupráci s rodičmi a vedením školy.
          • Pri vychádzkach, výletoch a iných podujatiach mimo objektu ŠKD zodpovedá za deti vychovávateľka až do ich rozchodu pred objektom ŠKD.
          • Z miesta konania môže byť žiak uvoľnený len na základe písomného súhlasu rodičov.
          • Ak zistí vychovávateľka u žiaka nevoľnosť, prípadne teplotu upovedomí o tom rodičov.

1. P r í s p e v o k   n a   ú h r a d u   z a   p o b y t   ž i a k a   v   ŠKD
          • Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD je 2,00 € na jedného žiaka.
          • Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD uhrádza zákonný zástupca v mesiaci vždy do pätnásteho v mesiaci.
          • Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.
          • Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku ·

Spôsob úhrady za pobyt žiaka v ŠK sa uskutočňuje nasledovne :

• vychovávateľka ŠKD vyberie od zákonného zástupcu stanovený poplatok, a odovzdá celú sumu aj so zoznamom žiakov účtovníčke školy, ktorá peniaze poukáže na účet školy.
          • Pokiaľ zákonný zástupca neuhradí stanovený príspevok za pobyt žiaka v ŠKD a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy a ŠKD o vyradení z klubu.

Tento vnútorný poriadok ŠKD nadobúda účinnosť od 01.9.2010