Riaditeľka ZŠ s MŠ, SNP 412, Stakčín oznamuje zákonným zástupcom budúcich prvákov, že slávnostný zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční

10. apríla 2024 od 15,00 hod. v budove Základnej školy.

Bližšie informácie k zápisu do 1. ročníka ZŠ pre školský rok 2024/2025 nájdete tu.

• Svetový deň vody

V piatok 22. 3. 2024 si žiaci pripomenuli ďalší významný deň – Svetový deň vody. Prvýkrát bol vyhlásený v roku 1992. Cieľom tohtoročnej akcie bolo upriamiť pozornosť na význam a dôležitosť podzemných vôd. Žiaci 1. – 5. ročníka prišli do školy oblečení v modrých tričkách a prežili tento deň súťažením a aktivitami spojenými s tematikou vody a ochrany vodných zdrojov. Najlepší súťažiaci boli odmenení cenou.

• Svetový deň Downovho syndrómu

O tom, že naši žiaci majú dobré srdiečka, súcitia s chorými, opustenými, postihnutými, sme sa presvedčili už viackrát. Preto ani dňa 21. marca 2024 neváhali a zapojili sa do ,,ponožkovej výzvy“, aby tak podporili ľudí s Downovým syndrómom. Práve tento deň je Svetovým dňom Downovho syndrómu, ktorý sa oficiálne oslavuje od roku 2012 na základe rozhodnutia Organizácie spojených národov. V tento deň si ľudia na celom svete obliekajú rozdielne ponožky na znak chápania inakosti a rešpektu k rozdielnosti. Vážme si ľudí s Downovým syndrómom. Sú jedineční, lebo si dokážu uchovať čisté srdce aj čisté myšlienky. Vedia sa tešiť zo života a užiť si každý jeden deň.

• Ôsmaci vo Vihorlatskej knižnici a Vihorlatskom múzeu v Humennom

V rámci marca, Mesiaca knihy, sme dňa 15. 3. 2024 zorganizovali pre žiakov 8. ročníka exkurziu do Vihorlatskej knižnice v Humennom. Program návštevy humenskej knižnice pozostával z úvodnej prednášky, ktorú si pre nás pripravila pani knihovníčka. Keďže ôsmaci boli v knižnici regionálneho charakteru po prvýkrát, získali cenné informácie o histórii knihovníctva, poskytovaných službách, podmienkach členstva v knižnici a systéme usporiadania zhromaždených knižných publikácií. Výklad pokračoval osobnou prehliadkou priestorov dvoch sekcií – beletrie a odbornej literatúry, ktorá bola doplnená o možnosť vybrať si zaujímavú knihu a v pokoji si prečítať úryvky z nej v čitateľskom kútiku.

• Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín je príležitosťou pre mladých umelcov ukázať svoj umelecký talent, ale aj pre nás všetkých, aby sme hľadali krásu v slovenskom jazyku. Dňa 14. 3. 2024 desať našich najmenších umelcov prezentovalo svoju lásku k slovu a slovenskej literatúre prednesom poézie a prózy v školskom kole tejto známej súťaže. Porota mala ťažkú úlohu vybrať najlepších recitátorov, preto rozhodli takto:

Piatok 29. 3. 2024